Sissejuhatus spordiennustuste maailma

Paljude teiste hasartmängudega võrreldes on spordiennustused üks paremaid variante. Esiteks ei tekita need seesugust sõltuvust nagu tavapärased hasartmängud. Teiseks pakuvad need vägagi reaalseid võiduvõimalusi. Kolmandaks lisab kihlvedude sõlmimine spordivõistluste nautimisele omajagu põnevust.

Ent enne kui oma rahaga riskite ja spordivõistlustele panuseid teete, on parem mõista, kuidas spordiennustused töötavad ning milliseid erialatermineid selle juures kasutatakse.
Esmalt võib näida, et kihlvedude maailm on suhteliselt keerukas, aga tegelikult põhinevad kõik ennustused kolmel peamisel sambal – valiku tegemine, panus ning tõenäosus. Nende kolme asjaolu koostoimel kujunebki mängija õnn või ebaõnn.

Valik. See on küllaltki lihtne – pead lihtsalt teadma, kellele soovid oma panuse teha ning millist tulemust neilt ootad. Ei saa lihtsalt minna ja öelda: “Sooviksin teha panuse UEFA meistriliiga mängule.” Ei, pead täpselt teadma, millisele meeskonnale oma panuse teha soovid ning milline on sinu prognoos. Ent siiski – midagi keerulist siin otseselt pole.

Panus. Panus, inglise keeles stake, on summa, mille oled valmis mängu panema. Kui soovid mängu panna kümme eurot, siis võibki sinu panus ühele võistlusele olla kümne euro suurune. Enamikel juhtudel on panuse suurus sinu vaba valik, kuigi võib olla ka ennustusi, kus minimaalse ja maksimaalse panuse suurus on kindlaks määratud. See tähendab, et panus peab jääma nende kahe arvu vahele (näiteks võib minimaalne panus olla viis eurot, aga maksimaalne panus ühe mängu eest 5000 eurot).
Tõenäosus. Seda on eelnevast kahest juba pisut keerukam mõista. Põhimõtteliselt näitab see, kui suur on võimalus, et sinu ennustus ka täide läheb. Koefitsient näitab, kui palju raha sa võidu korral teeniksid. Mida vähetõenäolisem on mingi mängutulemuse saamine, seda suurema summa võidad, kui nii ka tegelikult läheb. Mida suurem on võimalus, et ennustus täide läheb, seda vähem ka võidad.