Spordiennustuste eripära NHL-i puhul

National Hockey League ehk NHL on meeste jäähokiliiga. Seda peetakse tugevaimaks professionaalse hoki liigaks maailmas ning selle baas on Põhja-Ameerika – nii USA kui ka Kanada. Liigal pole põhjendatud enam laieneda, seda just geograafilistel põhjustel.

NHL spordiennustus puhul on neli levinumat panust, mille nimetused on järgnevad:

 

  • Money line
  • Puck line
  • Betting totals
  • Grand Salami

 

Enne, kui NHL-is panuseid teha, peaks olema selge arusaamine money line panustest. See  on kõige levinum panustamisviis NHL-is, kuigi palju kasutatakse ka puck line ja betting totals meetodeid. Mitmed ennustusportaalid pakuvad ka Grand Salami panuseid ehk siis kõigi sel päeval löödud väravate kogusumma ennustamist.

 

Suur osa spordiennustustest kasutavad koefitsientide määramiseks 20 sendi piirmäära. Nagu ka teiste spordialade, näiteks korvpalli puhul, on tõenäosus suuremaks väljamakseks suurem nende panuste puhul, mis on 20 sendist suuremad. Põhimõtteliselt tähendab see, et suuremate koefitisentidega mängude puhul, kus on ka suurem võimalus võita, ei saa teha 20 sendist väiksemaid panuseid. See suunab mängijaid panustama väljakutsuvamate võistluste peale ning võtma suuremat riski.

 

Klassikalise NHL jäähokiliiga panused võivad välja näha nii – Calgary +110, Vancouver -130. Ennustusportaali jaoks on koefitsientide alus 100, mida võib pidada arvestuse nullpunktiks. Seda süsteemi kasutatakse, et selgemalt näidata võimalikku võitu konkreetsele koefitsiendile, kui panus on 100 eurot.

 

See tähendab, et Vancouverile panustajal palutakse riskida 130 dollariga, et võita 100 dollarit, aga Calgary peale panustaja riskib 100 dollariga, et saada 110 dollarit. Ehk siis need, kes panustavad 130 dollarit, saavad lisaks 30 dollarit, aga Calgary peale panustajad saavad võidu korral 110 dollarit. Koefitsientide erinevus võib olla suurem mängude puhul, kus on kindlamad favoriidid. Ennustusportaal võib määrata kindla koefitsienti, näiteks 105 200 vastu, kui üks pool on selgem favoriit.