Kuidas juuste eest hoolitseda talveperioodil?

Kas oled juba mures talvekülmade pärast ning kardad, et need rikuvad su juuksed täielikult? Külma ilmaga võivad juuksed muutuda tuhmimaks ja hapramaks, kuid mitte alati. Nimelt on mitmeid lihtsaid nippe, mille abil tagada, et su kiharad on kaunid isegi kõige karmimate pakaste ajal. Siin on paar sellist trikki, mis peaksid iga Eesti näitsiku tagataskus olema.

  • Talviste kahjude eest kaitsmiseks on hädavajalik hea šampooni ja palsami valimine. Pesuvahendid peaksid sisaldama koostisaineid, mis toidavad ja niisutavad juukseid. Eriti head valikud on šampoonid, mis sisaldavad rohkem looduslikke koostisaineid, sealhulgas erinevaid õlisid ja muid rikkalikke koostisaineid.
  • Ka juuste pesemine võib olla omamoodi keeruline, eriti kui päeva ajal räsib neid külm tuul. Pesemiseks ei tohi valida liiga kuuma vett. See muudab juuksed kuivaks. Masseeri šampoon peanahale ja juustesse rahulikult ning ringjate liigutustega, seejärel loputa vahend korralikult juustest välja. Pärast pesu lase juustel õhu käes kuivada – milleks neid kahjustada föönist tuleva kuumusega? Talvel võid varuda lausa rohkem aega selleks, et juuste pesemist nautida ning seda teha kiirustamata.
  • Ära unusta juuksemaske. Kui su juuksed on pikad, on toitvad maskid eriti olulised ning see võiks kuuluda iganädalasse rutiini. Lühikesed juuksed maske tegelikult ei vaja üldse, kuid kui soovid seda siiski teha, tee pigem ise kodustest koostisosadest looduslik mask. Mida naturaalsemad on koostisained, seda parem!
  • Kanna mütsi! Tõsi, mütsi kandmine ei tundu kõige moodsam, kuid unusta talvel ära trendid ning hoolitse oma tervise eest. Karmid külmad muudavad juuksed nõrgemaks, rääkimata sellest, et talvekülmaga õues käies võib müts päästa sind ka peavaludest.
  • Tarbi vitamiine ja vitamiinirohkeid toite. See on vana tõde, mida rääkis kindlasti sulle ka ema, kuid kordame seda üle: talvel on kehal eriti oluline saada toiduga rohkelt vitamiine. Juuste ilu säilitamiseks võid täiendavalt talvel võtta ka C- ja B-grupi vitamiine, mis hoiavad juuksed kaunina. Kui sa ei soovi vitamiine tarbida, vali hooldustooted, mis on vitamiinidega rikastatud.

Kui pead meeles neid paari tõsiasja, saad talvekülmad edukalt üle elatud ning su kaunid lokid saavad kevadpäikese käes särada täies ilus!