Kuidas kaitsta oma juukseid kuumuse eest?

Lokitangide ja sirgendajate kahjulikest mõjudest on enamus teadlikud. Kuumus muudab su juuste tekstuuri, kaotades juustelt looduslikud proteiinid, mistõttu võivad su juuksed peatselt muutuda kuivaks ja hapraks. See aga ei tähenda, et peaksid oma lokitangid alatiseks nurka viskama. Siin on paar head nippi, kuidas juukseid kuumakahjude eest kaitsta.

Lase juustel õhu käes kuivada

Üks kõige hullemaid asju, mida sa võid oma juustele teha, on neid pidevalt föönitada. Kui sa oled pidevalt ajaga kimpus, võid pesta juukseid õhtul ja lasta neil kuivada üle öö. Selleks, et juustele pisut volüümi anda, võid teha ka patsid või panna juuksed krunni. Nii on sul ärgates kaunid lained.

Piira juuksetöötlusvahendite kasutamist

Tagamaks, et su juuksed on terved ja kaunid, peaksid sa piirama, kui palju kasutad erinevaid kuumtöötlusseadmeid. Sirgendajaid, lokitange ja muid seadmeid ei tasuks kasutada rohkem kui 1-2 korda nädalas. Föönitamine on üldiselt lubatud tihemini, kuid kui tahad hoida juukseid eriti kaunina, võiksid ka fööni kasutamist piirata nii palju kui võimalik.

Kui sa oled hädas vallatute lokkidega, võid sirgendaja asemel proovida hoopis erinevaid õlisid ja seerumeid, mis on mõeldud juuste sirgendamiseks. Enamasti on taolistel toodetel ka teatud tervendavad ja toitvad omadused.

Kasuta alati kuumakaitset

Sa ei veedaks ju tunde kuuma päikese käes ilma UV-kreemita. Miks peaksid siis su juuksed kuidagi erinema? Enne lokitangide või sirgendaja kasutamist kanna juustele toodet, mis on mõeldud kuuma eest kaitsmiseks. Sinu juuste naturaalse koostise hoidmiseks on kõige paremad tooted, mis sisaldavad silikooni. Kusjuures, need mitte üksnes ei enneta kuumakahju, vaid muudavad juuksed ka säravamaks ja siledamaks.

Niisuta ja toida juukseid

Niisutamisest ja toitmisest räägitakse enamasti nahahooldusest rääkides, kuid juukseid tuleks hooldada samamoodi. Kui su juuksed on kuivad, võid teha näiteks keratiinikuuri või teha koduseid juuksemaske kord nädalas.

Kui järgid neid lihtsaid samme, saad oma juukseid kaitsta kuuma eest tunduvalt tõhusamalt. Ära jäta oma juukseid kaitseta ning piira seda, kui palju kasutad erinevaid stiliseerimisseadmeid.