Kuidas kõõmast vabaneda?

Kõõm on üks suurimaid tüütuseid, mis kimbutab paraku paljusid. Selle põhjustajaks võib olla lihtsalt kui peanahk, kuid ka mõni terviseprobleem. Poelettidel ja apteegis on mitmeid ravimeid, erišampoone ja palju muud, mis lubavad kõõmast vabaneda, kuid liigagi tihti ei vasta need lubadused tõele. Mida siis teha? Ära kuluta üleliigselt raha – siin on mõned naturaalsed kodused võimalused, mis võivad aidata sul kõõmast lõplikult lahti saada.

  • Aspiriin – aspiriin sisaldab sama aktiivainet, mida mitmed meditsiinilised kõõmašampoonid. Peenesta aspiriin pulbriks ja lisa see oma tavalisele šampoonile iga kord, kui pesed juukseid. Nii ei pea sa kulutama tervet varandust erilistele šampoonidele!
  • Sooda – pole ilmselt mitte kedagi, kelle köögikapil ei oleks pakk soodat. Tee oma juuksed märjaks ja hõõru peotäis soodat hoolega oma peanahale. Sooda aitab vabaneda liiga aktiivsetest seentest, mis võivad olla kõõma põhjustajateks. Pane tähele, et esialgu võivad juuksed muutuda üsna kuivaks, kuid peatselt taastub peanaha normaalne olukord.
  • Õunaäädikas – õunaäädikas on happeline, mistõttu muudab see peanaha pH-d ja raskendab seenekeste kasvu. Sega veerand klaasi õunaäädikat sama koguse veega, pane see spreipudelisse ja spreita oma peanahka. Seda võid teha lausa kaks korda nädalas.
  • Kookosõli – see on ilmselt selle nimekirja kõige meeldivam koostisosa. Masseeri paar lusikatäit kookosõli oma peanahale enne juuste pesemist ning lase tunnikese peas olla. Seejärel pese pea puhtaks.
  • Sidrun – sarnaselt õunaäädikale on ka sidrun happeline ja tasakaalustab peanaha naturaalset pH taset, hoides niiviisi kõõma eemale. Sega vaid paar lusikatäit sidrunimahla oma peanahale ja loputa.
  • Küüslauk – küüslauk võib töötada hästi vampiiride peletajana, kuid sama hästi toimib see ka kõõmast vabanemiseks. Küüslaugu antibakteriaalsed omadused suudavad kenasti eemaldada kõõma tekitavad bakterid. Purusta küüslauk ning hõõru seda peanahale. Koletu lõhna vältimiseks võid küüslauku enne segada meega ja siis alles peanahale hõõruda.
  • Oliiviõli – see on küll pisut kultuslik, kuid kuulduste järgi aitab kõõma peletada see, kui masseerid umbes 10 tilka oliiviõli oma peanahale ja jätad selle ööseks pähe, pestes juukseid hommikul.

Nagu näed on võimalik ka soodsalt koduste vahenditega kõõmast vabaneda. Proovi neid variante ning naudi kõõmavaba elu!