Mida teha rasuste juuste korral?

Rasused juuksed on sama hull olukord nagu rasune nahk ning tekitab paraku omajagu ebakindlust. Samas on aga rasuste juuste hooldamine kohati veelgi keerulisem kui kuivade juuste puhul. Liigne hoolitsemine võib muuta juuksed hoopis haprateks. Kui ka sina tunned, et su juuksed on lihtsalt pidevalt rasused ja väljapääsu ei ole, siis kinnitame sulle, et on mitmeid lihtsaid nippe, mille abil probleem kontrolli alla võtta. Siin on mõned sellised sammud, mis aitavad sul juuste olukorda tasakaalustada ja loodetavasti rasuprobleemi kaotada.

  • Pane palsamit üksnes juusteotstele – kui kannad juuksepalsamit kõikjale, võib see hoopis koguneda juurte ümbrusesse, muutes su juuksed rasusemaks. Selle asemel kanna palsamit üksnes juuste keskele ja otstesse.
  • Kanna juustele kuivšampooni – see on üks vanimaid trikke, kuid kuivšampoon imeb endasse üleliigse rasu ning jätab kuivema ilme. Samuti ei pea sa siis pead nii tihti pesema!
  • Kasuta beebipuudrit – kui sa ei taha kasutada kuivšampooni, võid selle asemel kasutada beebipuudrit, mis ajab asja samamoodi ära. Tumedate juuste puhul võid beebipuudrit segada natukese kakaopulbriga, et ei oleks näha koledaid valgeid helbeid.
  • Ära pese juukseid nii tihti – kui pidevalt peanahalt maha pesta loomulikult tekkinud rasu, üritab nahk rasu aina juurde toota, mis tähendab, et mida tihemini juukseid pesta, seda rohkem hakkab rasu tekkima.
  • Ära harja juukseid liiga tihti ega liiga harva – see punkt on pisut konksuga. Kui sa ei harja juukseid piisavalt tihti, koguneb rasu peanahale. Samas aga kui harjata liiga tihti, stimuleerib see rasu tootmist. Seetõttu pead leidma enda jaoks parima tasakaalu.
  • Väldi juuste pidevat katsumist – võib-olla oled sa harjunud pidevalt juukseid sõrmede vahel siluma, kuid nii koguneb juustesse rasu su sõrmedelt ja näolt.
  • Sirgenda juukseid harvemini – mida lähemal on su juuksed peanahale, seda rohkem rasu neile koguneb. Kui juuksed on lokkis, on juurte läheduses rohkem volüümi ning nii ei kogune rasu juustele liiga kiiresti.

Ära muretse ülemäära palju. Vaid nende paari trikiga saad juuste rasuprobleemist lahti ning saad peatselt nautida säravaid ja terveid juukseid!