Põhilised peapesureeglid, mida peaksid järgima

Pea pesemine on niivõrd tavapärane tegevus, et me isegi ei mõtle sellele, kas teeme seda õigesti või mitte. Paraku kipume seetõttu aga tegema rohkelt vigu, mis kahjustavad meie juukseid. Toome siin välja viis olulist reeglit, mida sa peaksid alati järgima selleks, et juukseid kaunina hoida.

Õige temperatuur

Temperatuuri valimine määrab suuresti selle, kas su juuksed on kuivad ja haprad või säravad ja terved. Kuldreegel on järgmine: alusta pesemist kuumema veega, loputa šampoon juustest välja käesooja veega ja loputa lõpuks juukseid külma veega. Nimelt, kuum vesi avab poorid, samas aga sulgeb need külm vesi, mistõttu on su juuksed pärast pesu kaunilt säravad.

Juuste korrektne pesemine

Ära kiirusta juuste pesemisel. Tee juuksed kõigepealt põhjalikult märjaks ning alles siis kanna juustesse šampoon. Tee seda masseerivate liigutustega vähemalt kaks minutit ja veendu, et sa ei hõõruks liiga tugevalt. Pea ka meeles, et šampooni tuleks kanda peanahale, kuid palsamit vaid otstele.

Kui palju šampooni kasutada?

Tihti arvatakse, et juukseid tuleks pesemisseansi jooksul šampoonitada kaks korda, kuid tegelikult ei ole see vajalik. Piisab ka sellest, kui kannad juustele šampooni ühe korra, kui su juuksed ei ole just väga mustad.

Kui tihti peaks juukseid pesema?

Paraku ei ole sellele küsimusele ühest vastust, sest see sõltub suuresti juuste liigist, seisundist ja pikkusest. Lühikesi sirgeid juukseid tuleks pesta iga paari päeva tagant, pikki ja lokkis juukseid võiks pesta korra nädalas.

Kas juukseid tuleks pesemise ajal kammida?

Kõige tähtsam on meeles hoida, et juuksed on pesemise ajal väga õrnad, seega võib liigne kammimine neid kahjustada. Seetõttu ei ole soovitatud juukseid üldse kammida siis, kui need on märjad. Kui siiski soovid seda teha, kasuta laiade piidega kammi. Samuti tasuks juuksed läbi kammida enne pesemist, kuna nii kaotad ära kõikvõimalikud pusad ja stimuleerid peanahka.

Pärast pesemist peaksid samuti juukseid õrnalt kohtlema, tupsutades neid rätikuga kergelt kuivemaks. Ole juustega õrn ja ettevaatlik, nii et sa ei peaks kunagi juusteprobleemide pärast muretsema!