Trihholoogi külastamine – kuidas ja millal?

Juhul, kui sul on juuste või peanahaga probleeme, tuleks pöörduda trihholoogi poole. Trihholoog on spetsialist, kes on keskendunud oma töös juustega seonduvatele probleemidele. Tihti on tegemist kunagise üldarstiga, kes otsustas spetsialiseeruda just juustega seonduvale valdkonnale. Tavaline arst ei pruugi olla piisavalt adekvaatne selleks, et anda nõu juuste või peanaha tervise osas. Just siis tuleb mängu trihholoog.

Millal tuleks minna trihholoogi juurde?

Meie juuksed räägivad tervise kohta tegelikult rohkem kui võid arvatagi ja seetõttu pööravad paljud üldarstidki suurt tähelepanu juuste ja peanaha seisundile. Kui su juuksed on elutud või haprad, võib see tähendada, et oled liigses stressis või toitud valesti. Vahel võivad juuksed anda märku tõsisematest terviseprobleemidest ning seetõttu oleks paslik varakult arsti külastada.

Juustespetsialisti tasuks külastada kohe, kui su juuste seisund ei lase sul täisväärtuslikult elada. Näiteks su peanahk sügeleb, oled mures liigse juustekaotuse või varajase halliksminemise tõttu.

On vale arvata, et arsti tasuks külastada siis, kui on juba mure käes. Vastupidi – ennetamine aitab probleemidega varakult tegeleda, seega võib ka ravi olla tunduvalt sõbralikum su rahakotile.

Kuidas valida juuksearst?

Kui oled otsustanud, et sooviksid konsulteerida trihholoogiga, tasuks kõigepealt uurida, kas su elukoha läheduses on mõni spetsialist. Paraku ei ole Eestis selle valdkonna spetsialiste just jalaga segada, seega võib juhtuda, et pead pisut otsima. Juhul, kui sul on ka vabatahtlik ravikindlustus, võiksid kontrollida, kas trihholoogi külastus on kindlustusega kaetud.

Parim viis professionaalse ja oskusliku trihholoogi leidmiseks, on uurida, kas ta kuulub mõnda ametlikku organisatsiooni või seltsi. Eestis on selleks Eesti Trihholoogide Liit. See tähendab, et tegemist on tõelise oma ala spetsialistiga, kes järgib parimaid tavasid ja uusimaid tehnikaid.

Trihholoogi külastuse käigus ei tohiks sa jätta ühtegi küsimust enda teada. Pea meeles, et arst kuulab sind meeleldi ning mida põhjalikum sa oled, seda lihtsam on välja selgitada mure tagamaad ja seda parem on probleemi ravida. Julge küsida ja julge arsti küsida – juuksemuresid ei tasu salata!